بازی چکرز زندگی خانواده سینمایی کارگردان

بازی چکرز: زندگی خانواده سینمایی کارگردان کارگردان فیلم فیلم منزل دیگری بهنوش صادقی گوهر خیراندیش

گت بلاگز بین‌الملل یمن در معرض بزرگترین بحران امنیت غذایی واقع شده است است

واردات مواد غذایی در یمن با ادامه منازعه نظامی به قدری کم کردن یافته است که این کشور را در «معرض بزرگترین بحران امنیت غذایی» در دنیا قرار داده هست.

یمن در معرض بزرگترین بحران امنیت غذایی واقع شده است است

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه ،سازمان «شورای آوارگان نروژ» چهارشنبه هشدار داد واردات مواد غذایی در یمن با ادامه منازعه نظامی در این کشور به قدری کم کردن یافته است که این کشور را در «معرض بزرگترین بحران امنیت غذایی» در دنیا قرار داده هست.
یان ایگلند دبیرکل این شرکت یک روز بعد از آخر سفر پنج روزه خود به یمن در بیانیه ای اعلام کرد :« من از آنچه در یمن ویران شده است در جریان جنگ و قحطی دیدم و شنیدم بسیار شوکه شدم. دنیا اجازه می دهد حدود هفت میلیون مرد و زن و کودک به تدریج و به شکلی بی سابقه از بین بروند.»

عبارات مهم : امنیت

ایگلند افزود :« در هیچ جای دنیا امکان ندارد چنین شمار زیادی جانشان در معرض خطر قرار بگیرد. محدودیتهای شدید اعمال شده است جهت پیگیری هوایی ، زمینی و دریایی به یمن موجب فروپاشی اقتصاد این کشور شده است است.»
وی در این بیانیه افزود :« واردات مواد غذایی تجاری به پایین ترین سطح رسیده که موجب شده است است قیمت کالاهای اساسی به میزان یک سوم زیاد کردن یابد.»
وی افزود :« 60 درصد (جمعیت حدود 27 میلیونی یمن) با نبود امنیت غذایی مواجهند و حدود هفت میلیون نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی خود را از کجا تهیه کنند. این مسئله موجب شده است است یمن با بزرگترین بحران امنیت غذایی در دنیا مواجه شود.»
یمن از سال 2014 با تجاوزات سعودی تاکنون منازعه ای خونباری را شاهد هست.
با شروع دخالت عربستان سعودی در صدر ائتلافی نظامی در مارس 2015 بعد از آنکه بخشهای گسترده ای از این کشور فقیر به کنترل نیروهای حوثی درآمد ، منازعه این کشور شدت یافتن شده است هست.
این منازعه وخامت شدید امنیت غذایی یمن را به همراه داشت و یک سوم 22 استان این کشور در آستانه قحطی قرار گرفته هست.
ایگلند گفت :« این شکستی فاجعه بار جهت دیپلماسی بین المللی» به شمار می رود و از طرفهای منازعه «دامن نزدن زیاد به آتش این منازعه» و توافق بر سر آتش بس را خواستار شد.
بر اساس اعلام شرکت ملل متحد از وقت دخالت ائتلاف (متجاوز) عربی به فرماندهی عربستان سعودی در یمن تاکنون بیش از هفت هزار و 700 نفر در این منازعه کشته و بیش از 42 هزار و 500 نفر نیز زخمی شده است اند.
مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای وابسته به شرکت ملل متحد مارس گذشته اعلام کرده بود کارکنان امدادرسان جهت جلوگیری از قحطی که میلیونها نفر را در یمن ترساندن می کند در تنگنای زمانی قرار دارند.
ارتارین کازین بعد از سفر سه روزه خود به یمن گفته بود :« ما امروز ذخایری از مواد غذایی در این کشور داریم که جهت حدود سه ماه کافی هست. ما غذای کافی جهت زیاد کردن حمایت مورد نیاز جهت تضمین اینکه بتوانیم از قحطی جلوگیری کنیم در اختیار نداریم.»
سازمان ملل متحد اعلام کرد به حدود دو میلیارد دلار در سال کنونی جهت عملیات بشردوستانه در یمن نیاز دارد و این کشور فقیر عربی را در معرض «بزرگترین بحران امنیت غذایی در جهان» توصیف کرد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: امنیت | میلیون | میلیونی | وعده غذایی | مواد غذایی | عربستان سعودی | بین الملل | یمن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog