بازی چکرز زندگی خانواده سینمایی کارگردان

بازی چکرز: زندگی خانواده سینمایی کارگردان کارگردان فیلم فیلم منزل دیگری بهنوش صادقی گوهر خیراندیش

گت بلاگز وب‌گردی توصیه های بهداشتی به مردم ، وضعیت تب کریمه کنگو در کشور

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا کنون ۳۳ مورد مبتلا شدن به تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شده است و ۳ نفر نیز جان خود را از دست داده ان

توصیه های بهداشتی به مردم ، وضعیت تب کریمه کنگو در کشور

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دکتر محمد مهدی گویا اظهار داشت: تمام افرادی که به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده است بودند تحت درمان قرار گرفتند و آخرین موارد شناسایی شده، مربوط به استان مازندران است که هر دو بیمار اوضاع با ثباتی دارند و رو به اصلاح هستند و نگرانی ها در مورد هر دو نفر آنها برطرف شده است هست.

عبارات مهم : انتقال
وی یادآور شد: اوضاع شیوع این بیماری در کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است و شیوع این بیماری در این فصل از سال کاملا طبیعی است و هر ساله تقریبا همین تعداد به تب کریمه کنگو مبتلا می شوند و امسال حساسیت ها و توجهات نسبت به این بیماری زیاد کردن یافته هست.

گویا، شیوع بیماری تب کریمه کنگو را زیاد مربوط به فصول بهار و تابستان دانست و گفت: تب کریمه کنگو عمدتا بیماری افرادی است که با دام سر و کار دارند و سایر افراد زیاد بر حسب اتفاق به این بیماری مبتلا می شوند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که به صورت مستقیم با دام سرو کار دارند از طریق گزش کنه ای که روی بدن دام قرار دارد، ممکن است به این بیماری مبتلا شوند ولی و در اکثر موارد ابتلا، افراد بر اثر کنه آلوده، گزیده شده است اند که قبلا روی بدن قرار داشته است و مواردی از مبتلا شدن نیز در وقت ذبح یا تماس با احشای(اعضای داخلی بدن) و ترشحات و خون دام، شناسایی شدند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: مردم حتما گوشت را از محل مطمئن و مورد تایید شرکت دامپزشکی کشور خریداری کنند ولی زمانی که فرد بدون رعایت نکات بهداشتی اقدام به ذبح دام کند و یا هنگامی که که دام در کنار خیابان به فروش رسیده و همان لحظه ذبح می شود، خطرات زیادی جهت مردم ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: دامی که ذبح می شود باید ۲۴ ساعت در شرایط خاص و دمای یخچال، نگهداری شود تا ویروس موجود در بدن، گوشت و احشاء(اعضای داخلی بدن) دام از بین برود و قابل استفاده باشد که در غیر این صورت، فردی که بدن دام را تمیز می کند یا گوشت آن را خرد می کند، ممکن است به طور سهوی آلوده و مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو شود.

گویا ضمن تاکید بر اینکه بیماری تب کریمه کنگو از طریق خوردن گوشت پخته و بهداشتی انتقال یافته نمی شود، افزود: بر خلاف تصور بسیاری از افراد، این بیماری از طریق خوردن گوشت انتقال یافته نمی شود و گوشت یا جگری که در شرایط مناسب بهداشتی نگهداری شده است و خوب پخته شده است باشد، امکان انتقال تب کریمه کنگو را به صفر می رساند.

وی در آخر یادآور شد: یکی از راه های پیشگیری از انتقال و مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو این است که افرادی که دام دارند، پشم گوسفندان را در فاصله زمانی اندک، اصلاح کنند.

منبع:مهر
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتقال | بیماری | بهداشتی | مبتلا شدن | تب کریمه کنگو | توصیه های بهداشتی | وزارت بهداشت | بیماری واگیردار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog